Rekordy

Leszcze jak łopaty

Takie leszcze żerują na jeziorze Dołgie. – Okazy o wadze 3-4 kg nie należą do rzadkości, trzeba je jednak umiejętnie podejść – przekonuje Mariusz Mol, wędkarzy ze Szczecinka. Przynętą, które uwielbiają „łopaty” z Dołgiego, są białe robaki. – Żerują przy tym głęboko, na co najmniej 5-6 metrach – dodaje wędkarz.


Żarłacz na żywca

Pięknego sandacza upolował w jeziorze Trzesiecko marian Stępień ze Szczecinek. – Na haku miałem żywca – wymiarową płotkę – mówi wędkarz. Połów pana Mariana mierzył 75 cm i ważył blisko 4,5 kg. Wędkarz zdradził, że na wędce miał żyłkę o grubości 0,19 mm i przypon – 0,16. Sandacz upolował żywca na głębokości około 4 metrów, niedaleko pomostu Academii „Nautica”.


Sandacz – olbrzym pożarł płotkę

To była nocna wyprawa wędkarska na srebrny medal. Jerzy Bludas i Wiesław Zawadzki, wędkarze ze Szczecinka, zasadzili się na sandacza. Z powodzeniem. Potwór o wadze 7,05 kg i długości 70 cm, mieszkający w wodach jeziora Trzesiecko, wziął tuż nad ranem. – Pożarł 15-cm płotkę – mówią wędkarze. – Hol trwał ponad pół godziny. Na kołowrotku mięliśmy żyłkę 0,25 mm. Branie nastąpiło na spadzie dna, na głębokości 8 metrów.


„Mega-okoń” na perłowe kopytko

Okonia o wadze 1.24 kg i długości 43 cm pojmał Krzysztof Kowalczyk, wędkarz z Koła PZW „Jesiotr”. – Łowiłem na jeziorze Trzesiecko na tzw. „Górce okoniowej” w pobliżu wyciągu do nart wodnych. Ryba uderzyła w gumowe perłowe kopytko typu mans.


Wyczyn prezesa

Szczupak o wadze ponad 9 kg i długości 102 cm wyłowił z jeziora Kowal koło Bornego Sulinowa Tadeusz Sokołowski, prezes miejscowego koła PZW. – Żarłacz połakomił się na płotkę. Pożarł ją na głębokości zaledwie 1,5 metra – mówi łowca – Na wędce miałem żyłkę o grubości 0,3 mm.


 Szczupak na ripper

Szczupak grasował w jeziorze Ciemino. Już nie grasuje, ponieważ połakomił się na przynętę Mans Ripper, rzuconej mu przed nos przez Tadeusza Kowalskiego, wędkarza ze Szczecinka. Ryba skapitulowała po półgodzinnej walce. Olbrzym mierzył 116 cm i ważył prawie 12 kg. Pan Tadeusz zdradził, że na kołowrotku (kij o długości 2,7 m) miał żyłkę o grubości 0,28 mm, a jasny ripper był wcześniej wielokrotnie używany.


Karp – olbrzym

Karpia o wadze 17,90 kg i długości 90 cm wyholował Artur Dudek ze Szczecinka. Na kołowrotku miał żyłkę o grubości 0,35 milimetra. Haczyk „Mustad” nr 2. Hol trwał około 40 minut. Jak zdradził wędkarz, karpia złowił metodą „włosową” w jeziorze Białe. Ryba posmakowała kulki proteinowej o smaku miodowym.


Dycha na haku

Imponujący okaz amura złowił w jeziorze Białe Mariusz Wajsowicz, wędkarz ze Szczecinka. Ryba ważyła 9,10 kg i miała 92 cm długości. Amur posmakował kulki proteinowej o smaku miodowym własnej produkcji.


Olbrzym z Gwdy

Rekordowego pstrąga potokowego w Gwdzie, w okolicy „Jeleniego Ruczaju”, złowił Robert Tomczak, wędkarz ze Szczecinka. Ryba ważyła 3,05 kg i mierzyła 64 cm. – Pstrąg wziął na muchę „jętka majowa”.

 
 

AKTUALNOŚCI

NAJNOWSZY REKORD

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Masz pytania odnośnie naszej oferty?
Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami

Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna ul. Mickiewicza 2, 78-400 Szczecinek tel. +48 94 37 434 03 | e-mail: sekretariat@szlot.pl